rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

 

Szkolny Tydzień Zdrowia i Ekologii 2017

 halas2017

 

Tydzień dobroci dla ucha" - to hasło tegorocznego Szkolnego Tygodnia Zdrowia i Ekologii, który odbył się w kwietniu w naszej szkole. Tematem wiodącym w tym roku był ,,HAŁAS" jako jedno z najniebezpieczniejszych wrogów człowieka i środowiska przyrodniczego w XXI. Zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, że hałas jest naszym wiernym kompanem każdego dnia. Często nie jesteśmy tego świadomi, ale to właśnie z powodu uciążliwych dźwięków jesteśmy przewlekle zmęczeni i odczuwamy wiele różnych dolegliwości. Stałe oddziaływanie hałasu kumuluje się w naszym organizmie, wpływając nie tylko na narząd słuchu, ale też na system nerwowy, powodując m.in. zaburzenia snu i trawienia, zmiany akcji serca, ciśnienia krwi, rytmu oddychania, problemy z przemianą materii, wpływa na zmniejszenie zrozumiałości mowy, zaburza wzrok i rozprasza uwagę. Każdy z nas może dołożyć starań, by w najbliższym środowisku niwelować jego występowanie, dlatego też zorganizowana została szkolna wielozadaniowa akcja z udziałem wszystkich uczniów i nauczycieli.
Pierwszy dzień
Apel inaugurujący ,,Tydzień dobroci dla ucha" rozpoczął się od prezentacji uczniom dźwięków dobrych i szkodliwych. Następnie uczniowie wysłuchali bajki terapeutycznej ,,Głośnikowo", w której zostały przedstawione źródła hałasu oraz jego szkodliwość dla zdrowia. Sposoby unikania i zapobiegania sytuacjom tworzącym nadmierne obciążenie narządu słuchu pokazali w formie humorystycznych scenek uczniowie z klasy VI. Na szkolnych korytarzach pojawiły się hasła popularyzujące ciszę, a uczniowie mieli możliwość wrzucić swoje propozycje do ,,Skrzynki pomysłów do walki z hałasem w szkole", która posłużyła za skarbnicę ciekawych i oryginalnych sposobów, których realizacja – mamy taką nadzieję – może mieć istotny wpływ na niwelowanie hałasu w naszym otoczeniu.
Drugi dzień
Drugi dzień akcji przebiegał pod hasłem ,,Cisza rządzi!". Podczas przerw uczniowie uczestniczyli w zabawach wyciszających, które pomagały w ćwiczeniu koncentracji, wyciszały i uczyły cierpliwości oraz pokazywały dzieciom, jak w atrakcyjny sposób można spędzić przerwę bez hałasu. Na korytarzach szkolnych tego dnia pojawili się nauczyciele - ,,Strażnicy Ciszy", którzy strzegli wzorowego zachowania uczniów.

Trzeci dzień
Trzeci dzień minął na ciekawych warsztatach plastyczno - technicznych. Uczniowie z klas II - III wykonywali plakaty na temat zagrożeń związanych z hałasem a klasy IV - VI przygotowały ciekawe instalacje prezentujące źródła hałasu.
Czwarty dzień
W ostatnim dniu akcji przyłączyliśmy się do świętujących na całym świecie z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem, który przypadł w tym roku 25 kwietnia. Kilka dni wcześniej, bo 22 kwietnia miał miejsce Światowy Dzień Ziemi, dlatego z okazji Święta Zielonej Planety zaprosiliśmy wszystkich na apel pt. ,,Hałas wróg Ziemi" w czasie którego uczniowie dowiedzieli się, że hałas przynosi również konsekwencje przyrodnicze, takie jak: spadek bioróżnorodności, zmianę zachowań ptaków i innych zwierząt, co skutkuje zmianą siedlisk oraz spadkiem liczebności składanych jaj. Uczniowie z klasy III zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze i transparenty z hasłami ekologicznymi. W finałowym dniu kampanii uczniowie uczestniczyli także w zabawach dźwiękowych w terenie.
Podejmowane zadania miały propagować modę na docenianie ciszy jako przeciwwagi dla zagrożeń wynikających z przebywania w hałasie, by stawała się naturalną potrzebą członków szkolnej społeczności. Nasza akcja ,,Tydzień dobroci dla ucha” to dopiero pierwszy ,,krok do ciszy”, którą zamierzamy kontynuować.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za współpracę i efektywną realizację zadań zaplanowanych w kampanii.